Bign Creative Commons License 2015.05.25 0 0 1108

"Innen kezdve még mindig bullshit...."

 

Mert ha kihúzzák alólad a mankót, önállóan nem vagy képes gondolkodni.

Ezt nem ismerheted be, ezért marad a másik pocskondiázása.

Nem vagy képes egy mondatot megérteni.

Mert ha megértenéd, s hibát találnál benne, akkor rendbe lenne, de te csak azt tudod ismételni, hogy "bullshit".

Ami azt mutatja, hogy a szavakat se érted.

Amúgy talán arról nem én tehetek, hogy Hraskó 4féle nagy borítékot említ, de 8-ra gondol,

s a 30 se úgy jön ki neki, ahogy kijön, de ez most mellékes.

 

Te egyelőre az állításomat se érted. Ezért semmi reményed rá, hogy megcáfold, vagy megerősítsd.

 

mmormota már bizonyította, hogy a logikája, csak kicsit gyengébb egy döglött szúnyognál.

A kockás példánál jeleztem is neki. Tehát vele direkt-módon nem fogok logikai játékot játszani.

Igaz, a nagyon jól tud "üvölteni" a farkasfalkával, de talán másra lenne szükség.

 

Te még össze szedheted magad.

 

Talán ott kéne kezdeni, hogy az egész kísérlet célja, statisztikai elemzése az észleléseknek.

Hraskó a szobajöhető párok valószínűségét fejezi ki a borítékokból.

Megtalálod, vagy idézzem be sokadszorra?

Ebből következően HA változnak a borítékok valószínűségei, akkor a statisztika is változni fog.

Amikor minden kombináció szerepel, akkor olyan "hétköznapi" statisztikát kapunk, amit kapnunk kell a korreláció figyelembe vételével.

A kombinációk csökkentésével ez az egyensúly felborul.

Ha a spin, s más hasonló kísérletek esetében csak a csökkentett kombinációkról készül statisztika,

ezért az előfordulások is elfognak térni, mintha nem a korrelációnak megfelelő lenne.

 

"a relatív gyakoriság leszámlálásával megállapíthatnánk, mekkorák az egyes típusok wi (i = a, b, c, d) előfordulási valószínűségei" /Hraskó/

(itt is csak 4-et említ, és nem 8-at)

Ezek után csak azt a "rendkívül megerőltető" számolást kell ellenőrizned, hogy mennyi a felsorolt nagy borítékok gyakorisága a teljes 30 kombinációban, amit kaphatunk 8féle nagy boríték esetében.

Mindegyik nagy boríték esetében 9 kombináció valósulhat meg, bár ezek között lesznek egyformák is.

Ugyanezt el kell végezni a kiválasztott 15 kombináció esetében is.

Én ezt elvégeztem helyetted: 0 3 3 6 3 6 6 9.

Már csak arra a "nehéz" logikai fejtörőre kéne válaszolni:

Vajon 9 9 9 9 9 9 9 9, egyenlő-e 0 3 3 6 3 6 6 9-el?

Nekem úgy tűnik (érzék csalódás?), hogy nem.

Ha jól értelek, szerinted egyenlő.

Ezért erre kérnék valami érvet, a "bullshit"-en kívül. :-)   

 

Előzmény: Mungo (1104)