harcsasanyi Creative Commons License 2015.05.22 0 0 1856

Szervusztok!

Tavaly foglalkoztunk az elosztófedéllel,hosszú kérdezősködés és tapasztalatgyűjtés után vásároltam egy DAC rendszerű eredeti gyári elosztó fedelet és a hozzávaló rotort,gondolván hogy ezekkel sokáig nem lesz gond és jó pár évig majd hibátlanul működik!!! Sajnos 17000km után fossáment benne a középen lévő grafit elektróda,beszorult és mivel nem érintkezett a rotorral annak a tetejét is összeégette! Kérdésem az lenne hogy melyik utángyártott fedélnek hosszabb az élettartama? 

   Másik nagy problémám szintén tavaly nyáron kitakaritottam a hűtőrendszert vettem hozzávaló tisztítószert és utána szet is bontottam leszedtem a vízcsöveket kiöblítettem a hűtőt is és a motorba is bespricceltem. Majd feltöltöttem rozsaszin fagyállóval és ioncserélt vizzel ,egy jó fél év múlva elkezdett barnulni a folyadék,de most már alig látom a szintet a kiegyenlítő tartály oldalán!! Ami még feltűnik de már többen is beszámoltak róla hogy a kiegyenlítő tartályba már 90km/h sebességnél is mocskos nagy háború zajlik ! A vizpumpa nagyon keveri a vizet, olyan mintha túl lenne méretezve ehhez a kis motorhoz!!!!! Mit lehetne ezekkel csinálni???