KisBandi87 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 13055

Sziasztok Mindenki! :)

 

( lehet, hogy már volt ez vagy ilyen kérdés, de nem volt lelki erőm mind a x-ezer hozzászólást átböngészni. Bocsánat!)

 

Vettem kb 1 hónapja egy 1.2-es 2003-as kis kalos-t. érdekesen viselkedik. reggel az első indítás vagy másodszorra sikerül vagy harmadszorra vagy egy kitaró 2-3 mp-es köszörülés árán. meleg motornál nem kell ennyit idítani csak egy rövidet csak olyan az indítás mint ha lenne egy kis szünet (0,5 mp)az indítás és a motor tényleges elindulása/alapjáratra való felpörgése között. elindulás csak gázadással megy mert különben lefullad de hamar. váltáskor 2 ezres fordulat körül torpan/gondolkodik vagy rángat. 3500 körül meglendűl nem is kicsit és megy. először EGR-re gyanakodtam h az csinálja lefalaztam és semmi sem változott. fogyasztás szerintem rettenet nagy 8-9 városban kicsit lendületesebb közlekedésnél akár kb 12l / 100 km gyertyát is cseréltem mert még gyári volt de nem volt se kormos se olajos, szép aranybarna. check engine lámpa majdnem folyamatosan világít. ha nem világít idíás után az autó jól viselkedik nem rángat könnyen idúl stb. ez álltalába a 3. inidításig tart ki utána minden szar megint.... (futárkodok így sokszor indítok megyek kicsit megállok) jah és probálkoztam EGR tisztítással is. nem segített. hallottam hogy szoftveresen nem túl erősek a kalosok. lehe hogy az szivat? vagy hol keressem szerintetek a hibát vagy a hiba okát.

 

Mindenféle ötlet jótanács esetleges megoldás érdelek! (ha reális)

 

Válaszotokat, segítégeteket és az ötleteket előre is köszönöm!!

 

Mély Tisztelettel a hozzáértők felelé: KisBandi87