bozsoda Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3730

Sziasztok! Új tagként érkeztem közétek, frissen műtve, tele kérdésekkel.

Két hete volt bütyökműtétem, egy hete kiszedte az orvos a varratokat, megröntgenezte a lábamat, majd a két hónapos kontrollra adott időpontot. Egy db csavar van a csontban. A kérdésem a terhelhetőséggel kapcsolatos. Most még bekötötte a lábam, amit majd nekem kell 2 nap múlva itthon leszednem. A műtét utáni naptól sarkon és külsö lábélen kell járnom, de még inkább csak pihentetni. Azt mondta, ha leszedem a kötést, a kontrolig hordanom kell egy úgyn. abdukciós sínt. Ez egy ilyen műanyag izé, amit a nagylábujjra kell felhelyezni és a lábfejre tépőzárral rögzíteni. HAsznált vki ilyet? El se tudom képzelni, hogy ezzel járkáljak. Még a puha kötésen sem esik túl jól menni, ez pedig műanyag. Bár gondolom erre se lehet terhelni. Nekem nem ajánlotta a kezelőcipőt. Félek ettők a kiegyenesítő síntől, de azt mondja ezt éjszakára folyamatosan viselni kell fél évig. Mikor terheltetek rá a bütyök alatti részre, ill a szétfaragott, eltört nagylábujjakra először? Nehéz ügy, mert ugye minél tehermentesebben rögzül, annál kisebb az esély arra, hogy elmozdul. Engem viszont nagyon megijesztett a kötözésen, hogy járkáljak a sarkamon, mert csak 20 napig kapjuk a szurit a mélyvénás trombózis ellen, addigra be kell járatni. Szóval jó ez a sín, vagy vegyek kezelőcipőt? Nem szeretném ha pár év múlva újra mehetnék a műtőbe... Műtöttek itt valakit a Honvédban? Köszönöm a válaszokat