Syracusa Creative Commons License 2015.05.15 0 0 11758

Köszönöm, nekifutok még egyszer. Talán hasznos is lesz, meg sem néztem még, miféle terület ez.

Hm, talán még jól is járnék, ha véletlenül átalakítanám salakos teniszpályának, nyilván kizárólag a közösség érdekében.


Sajnos eddig csak a már említett stenclit sikerült kapnom némi vízügyi és katasztrófavédelmi idézetekkel, de helyi rendeletet nem. A település weboldala sem működik már, ahonnan a korábbi rendeletet letöltöttem (ebben szó nem volt gyepről, járda és járda melletti árok, járda híján az ingatlanhatártól számított 1 m tisztán tartása van benne, de ha jól rémlik, ez is átvett szövegrész valamelyik minisztériumi rendeletből).

Alapjában véve azon jár a fejem, hogy ha egy helyi rendelet valóban előírja ezt a - szerintem - önmagában és a többi lakoshoz viszonytva is durván aránytalan kötelezettséget, akkor vagy jogellenes maga a rendelet, vagy komoly baj van a jogalkotással.
Nem mintha a többieket nézegetném, hiszen mindenkinek megvan a maga nyűgje, és ez éppen az enyém,  de pl. a polgármesternek éppenséggel 5x1.5m jut, így lövése nincs milyen öt-hat órán át fűnyírót tolni és árkot kaszálni.

Előzmény: arrius7 (11752)