W.L. Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5712

Nem ertem, miert felsz ennyire a sajat velemenyedet leirni, szerintem sokan pont azert olvasnak forumokat, hogy konkret elmenyeket, benyomasokat, velemenyeket "halljanak" kinnt jartaktol.

Persze a korulmenyek emlitese nem art. Pl nem mindegy, melyik evszakban volt valaki, no meg hogy mi az osszehasonlitasa alapja.

 

Ha mar strandok...

Szerintem aki elsosorban ezekert megy Balira, az gyakran csalodni fog.

Persze a szepseg/csunyasag mindig relativ. Mondjuk ugy, hogy akar Indonezia, akar Thaifold legszebb strandjaihoz kepest a bali strandok nem fognak senkit lenyugozni. De ha valaki elotte csak Europban strandolt, az mindjart mas. Es persze azert furodni boven lesz alkalom Balin, bar erre jobb elkerulni az inkabb szorfosok koreben nepszeru erosen hullamos strandokat mint pl Kuta.

 

Szoval csak standolasra vannak jobb helyek is, de mas teruleten meg Bali verheti azokat. A taj a sziget belsejeben szerintem gyonyoru, a kultura es az epiteszet pedig paratlan, mind Indoneziaban, mind alighanem az egesz vilagon. Persze akit utobbi nem erdekel tulzottan, es beeri egy egyoras turistaknak tartott tanceloadassal belole, annak ez mindegy.

 

Ja, es persze Bali toronymagasan Indonezia legturistasabb csucske, tehat aki romlatlan, erintetlen tropusi paradicsomrol almodozik, aztan befizet egy kutai nyaralasra, az bizony szinten csalodni fog.

 

Egyebkent en ezen a forumon Balira tobbszor visszatero turistaktol meg nemigen olvastam, a Thaifold topikban meg joval inkabb.

De ennek fo oka szerintem a sziget merete. Balit egy rovidebb nyaralason is eleg jol be lehet jarni, mig pl Thaifoldon vagy Indonezia tobbi reszen konnyen mehet valaki minden uton mashova.

Előzmény: k125k125 (5710)