enigma.nagyi Creative Commons License 2015.05.13 0 0 136

Sziasztok Kedves Sorstársak !

Kb. 1,5 éve derültek ki a nyaki sérveim. Sajnos azóta négyszer jött ki.

Hosszú távon keresném a megoldást, ezért kerestem hozzászólásokat a témában.

A tavaly készült CT a VI. csigolyáig készült két sérv, + egy kialakulóban + meszesedések (nem csoda, 55 éves vagyok, mióta az eszem tudom, ülőmunkát végzek).

Mivel kórházban (bár irodán) dolgozom, amit lehetséges, mindent megkaptam.

A fájdalom 10-es skálán 7-9 között tartósan !!!! napi 24 órát :(

Sajnos semmi sincs, ami enyhítené. Nem jó a gyöki, nem jó a Neodolpasse, jártam UH-ra, lézerre.

Most is járok gyógytornára, egy heti kűzdelem után a gyógytornász tegnap mondta, nekem nem val. szinű, hogy használ.

Véleményem: a gyógytorna egyébként nagyon jó !!!! Mindenkinek tudom ajánlani, de hát egyéntől és problémától is függ a hatékonysága.

Tavaly vettem egy gerincnyújtó padot, ezt viszont a gyógytornászok nem szeretik. Bár tavaly is ez hozott helyre, 1,5 hét használat után fájdalomcsillapító sem kellett, teljesen tünetmentessé váltam.

Viszont lusta di...nó vagyok, mert nem fájt, és után nem használtam :( Meg is lett a böjtje :(

Aktív állapotban képtelenség használni, egyébként is nagyon észnél kell lenni, és nagyon fokozatosan kell használni.

Két napja "begurultam", sem gyógytornára, sem a kezelésekre nem járok.

Előszedtem egyik kedvenc gyógynövényem a fekete nadálytövet (mindig van általam szedett szárított, ebből lisztet készítek, vagyis megdarálom). Ebből készítettem vízzel, nagyon pici olajjal a pakolást.

Mivel dolgozni járok, délutánra azért rendesen érzem a problémám.

Viszont második napja reggelente rá tudok feküdni a gerincnyújtó padra is.

Két napja kicsit könnyebb az életem, de hogy ez a fekete nadálytő pakolásnak és gerincnyújtó padnak köszönhető-e, azt nem tudom.

 

Minden ötletre vevő vagyok, mert az egy-másfél hónapig tartó tömény fájdalom fizikailag, idegileg is leamortizál. És a nyugdíjig azért még van időm, valami megoldást szeretnék találni.

 

Mindenkinek jobbulást kívánok !!!