V43 1279 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49723

Ez a buszozás is kétélű dolog.

 

Nos azt gondolom, hogy lehet, hogy pl. 3500-ért van Mátraházán szállás (ha működne a Pagoda ez alatt tuti nem lenne szoba) és 2500-ért Gyöngyösön. De: a busz sincsen ingyen és ha kedvezmény sincsen (mint ahogyan nekem sem) akkor teljesárú jeggyel utazik az ember. Ebből a jegyből a 10 km-es 250 Ft (Gyöngyös-Mátraháza kitérők nélkül 14,6), ami oda-vissza 500 pénz, Gyöngyös esetében ugye még több, mert 15 km-es jegy. Már 3000 felett tartunk tartunk. Ehhez még hozzáveszem a menetrend adta kényszert és így már nem biztos, hogy megéri az egész. Persze mondjuk bevásárlási szempontból 1000x jobb mint Mátraháza.

 

Másik példa: pár napja Velem kapcsán hobo-bobo is felvetette ezt a verziót, el is gondolkoztam rajta. Kőszegen 5300+ifa-ért találtam a legolcsóbb szállást. A velemi Virágos vendégház árai 3500-4500 ft körül mozognak (hogy mi indokolja az 1000 ft-os szórást azt passzolom). Vegyünk egy középértéket, legyen 4000 egy éjszakára (és akkor még mindig nem morogtak, hogy egyedül megyek). A busz nem valami sűrűn jár, reggel például 5:53-kor ment volna Kőszegre, ide is 15 km-es jegy kellett volna, tehát már kb 4700-nál tartok, nincs egy ezres a különbség a helyi és a távolabbi szállás+utazás között.

 

A mondanivalóm lényege: lehet, hogy jobban megéri egy kicsivel többért, de kényelmesen és komfortosabban megszállni, mint kicsivel (látszólag) kevesebbért és utazgatni, mert az sincsen ingyen.

Előzmény: jzp2107 (49719)