jatom Creative Commons License 2015.05.09 0 0 1222

Sziasztok!

 

Januárban vettem használtan egy 7 éves 308-ast márkaszervízből. A kocsi benzines 1.4-es. Áprilisban megjelent rajta az egyik indításnál a CHECK OIL LEVEL üzenet. Egszer csippant, párszor villogott ez az üzenet, majd semmilyen hibaüzenet nem maradt. Kipróbáltam többször is ráadni a gyújtást, de ezt az üzenetet mindig mutatta. Mivel éppen egy több száz km-es út előtt áltunk és nem voltunk otthon, így elmentem az első benzinkúthoz. Ott megnéztük az olaj szintet, ami szinte a minimumnál volt. Bár az olaj ellenőrző pálca nem igazán ideális azzal, hogy végig menetes, szabad szemmel gyakorlatilag nem is látni, hogy meddig olajozta be... Mindenesetre a benzinkútnál vettem egy doboz olajat, amit bele is töltöttünk, így közel maximum szintig került. Ezután a hibaüzenet megszűnt, csak azt mutatta, hogy OIL OK. Ma viszont újra fogadott a korábbi hibaüzenet. Azt hallottam, hogy ez a motor kicsit jobban eszi az olajat, de azért én ezt túlzásnak érzem, hogy kb 1 hónappal az előző eset után, miközben kevesebb mint 1000km-t mentem máris tölteni kéne bele. Ráadásul a pálca most is normális szintet mutat. Szerintetek mi lehet? Érdemes szervízben megnézetni?

 

Köszi