Tatjana75 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12080

Szia refi78!

 

Nálam hasonlóképpen nagyon jól működött/működik a PPI, mint nálad.

Amikor 2000-ben megkaptam az első PPI-t, évekig szedtem és teljesen tünetmentes voltam, pedig csak 10 mg fenntartó adagot szedtem. Aztán 2008-ban elkezdtem tőle puffadni, görcsölt a hasam, laza lett a székletem, volt egy csomó vizsgálat, persze semmit nem találtak. Az akkori gasztroenterológusom állította, hogy nincs köze a PPI szedéshez. Majd 2009-ben terhes lettem és leálltam a PPI-vel. 1 hónap múlva elmúlt az összes bél tünetem. Azóta újból szedem a PPI-t és nagyon sokat kínlódok a beleimmel. A mostani orvosom kerek perec megmondta, hogy a PPI tönkreteszi a bélflórámat, kontaminált vékonybél szindrómát okoz, ami a felszívódást is rontja. De képtelen vagyok tartósan leállni. Ha nem szedem a PPI-t fáj a gyomorszájam, a hátam, hányingerem van. Ördögi kör, amiből úgy érzem nincs kiút. Folyamatosan szedek probiotikumot, enzimeket, de így is fáj a hasam. Tavaly elmentem egy neves természetgyógyászhoz, aki azt javasolta, hogy térjek át az Ulceran-ra, ami egy H2 blokkoló, és arról majd könnyebb lesz végleg lejönni. Hát nem ment úgy sem. A PPI után nem sokat ért az Ulceran.

Nem tudom mi lenne a megoldás. Ha van valakinek jó ötlete, leírhatná. Az is érdekelne, aki le tudott jönni a PPI-ről, hogy csinálta.

Előzmény: refi78 (12009)