_kip_ Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62844

Kötödoboz eltüntetés:

-festők hülye öttletüket "erőltették" az ügyfélre és népszokás lett belőle

 

-lehet normálisan is csinálni

                                a) doboztetőt külön lefesteni, tapétázni stb

                                b) doboztetőt kisebbre vágni, passzoljon a dobozba és vékony glett, festés / tapéta

-lehet idiótán csinálni

                                a) fandli gipsz/glett anyag a dobozba ( a kémia teszi a dolgát)

                                b) tapéta alatt, alátétpapírral lezárni. (szerintem tűzveszélyes)

 

Véleményem szerint fel kell készülni rá, hogy egy esetleges üzemzavarnál - ami lehet anyaghiba, fáradás, nem megfelelő méretezés és/vagy megnövekedett terhelés - legyen lehetőség szakszerűen javítani minnél kisebb károkozással.

Ha kiskalapáccsal kell végigkopogtatni a falat (fandli gipsz) a doboz miatt ez nem valósul meg. Vezeték keresővel meg lehet próbálkozni csirkehálóval erősített vakolatnál :-)

 

Anyósom kitalálta, hogy álmenyó lenne, természetesen a dobozokat ő is eltüntette. Kénytelen voltam megkeresni, mivel gyanusan az álmenyó fölé esett egy -kettő (szakosan nem is egy magasságban voltak). Egy teljes helyiség festés lett belőle mire meglett minden doboz.

 

Nem mindíg a javítás miatt kell dobozt keresni. Nemrég egy riasztó tápellátása miatt vakartam le 1cm-glettet a dobozról. Szerencsém volt, szépen ki tudtam bontani.