Törölt nick Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38051

Nincsenek már annyira hidegek, egy 4 hét körüli csibe meg már elég edzett, szinte mindent kibír.

Én csak azért szoktam 5 hetesen kirakni őket (és nem 3,5 vagy 4 hetesen), mert a ragadozóktól (akár macska is)

féltem őket, a mi portánk csaknem az erdő szélén van. De 5 hetesen már csak a róka/kutya tudná elvinni őket,

az ellen meg véd a magas kerítés.

Nagyon szépek már  nálam is a nemrég kelt kiscsibék, de csibe korukban tévedtem:

Nem 10 australorp lett, hanem 8 ausztralorp és két wyandotte.

Viszont hatalmas öröm, hogy a 8 ausztralorpból csak 3 kakas, a többi 5 tyúk. Az öt tyúk már egész jó kis csapat, lehet majd rájuk

alapozni. A két wyandotte is valószínűleg tyúkocska. Most hogy nemrég átváltották a pihe ruhát tollruhára, már egyértelműen látszódik.

Szóval nagyon szépen fejlődnek, már óriásiak, ma magam is meglepődtem mekkorára nőttek már.

És nagyot nőtt a három selyemtyúk is, már csaknem úgy néznek ki, mint felnőtt korukban fognak.

Olyan szép sűrűre bedúsultak, hogy tejesen szőrgombócoknak néznek ki. Ők is rengeteget nőttek.

Köszönet érte Omosi mamának.

Sajnos most halálosan fáradt vagyok délutánonként, mert most van a délelőttös műszak amikor minden nap halálra dolgoztatnak minket a gyárban.

Úgyhogy most nincs semmire sem energiám, de pénteken és hétvégén itthon leszek, akkor majd készítek pár képet róluk.

Ja igen: és kedvencük a puhára áztatott tritikálé, jobban megeszik mint az apró darát....

Ez jó is, mert nemsokára szoktatom át őket a szemes takarmányra.

 

 

Előzmény: *kotka* (38048)