japipapi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 13513

Szia!

Köszi az infót, valóban ritkán látjuk e nagyméretű, -gondolom. húsfajtát. E limken kifejezetten orosz fajtának nevezik,   

"Japán fürj alfajai,színváltozata

Tenyésztés során különböző színek és alakzatok kerültek elő. Személy szerint két nagy csoportra osztanám az alfajt. 
Egyik a tojást adók, másik a hús fajták.
A tojást adók : vadas, isabel vagy itáliai (búza), smoking, csokoládé, ezüst, törpe fehér, fehér-vadas tarka, harlekin
Hús fajták : Texas, angol óriás, szerb óriás, russia."

http://www.xn--frj-hoa.hu/index.php/a-fuerjekrl

 

Napokban beszélgettünk az almozásról, na, hát e óriásoknak úgy látszik, nem árt a forgács. (vagy csak a fotó kedvéért tették alá) Minden esetre a nálunk "honos" gazdasági fürj többségében kalickás tartásra terjedt. 

Azért én is kíváncsi lennék az óriások életmódjára, itthon, hogyan növekedne boiler táppal. E tápot boiler csirke termeléshez van kitalálva, azok 6 hétre vághatók, -elvileg.

 

Vannak információk, hogy a SZu. katonák útján kerültek a fürjek Magyarországra, (állítólag zsoldjuk kiegészítése képen kezdték termelni és eladták a lakósságnak) Nekem ez kicsit kétkedve fogatom, mert információk szerint (tapasztaltam is), csak zárt alakzatban hagyhatták el a laktanyát, így nem nagyon lehetett kereskedni.

 

Előzmény: janika.p (13512)