Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 91271

Én nem vettem még, mert amit én kinéztem magamnak hogy egy jó kis gép az cirka 700.000-be kerül. A 25.000-es gépek meg nem igazán nyerék meg a tetszésemet a lemez asztalukkal. A külföldi fórumokon is rendre szidják ezeket a lemez aszalos gépeket, hogy attól képes elgörbülni az asztaluk, hogy rátámasztja a csuklóját az asztalra. De már az is elég, ha elhajlik egy kicsit és így már nem lesz függőleges a vágás. Az olcsó gépek rezonanciája is jóval nagyobb mint az öntöttvas 700.000-es gépé, több órán át fűrészelgetni egy rezgő asztalon ami szétrázza az ember kezét, nem egy nagy öröm. Két féle végkialakítású (befogású) fűrészszál van, a kereszt tüskés amit csak egyszerűen be kell akasztani egy kampós villába és van a hagyományos egyenes fűrészlap amit csavarral kell rögzíteni. A csavaros előnye az, hogy olcsóbb hozzá a fűrészszál, és ha letörik belőle egy kisebb darab akkor is lehet még használni. A kereszt tüskésnél ha eltörik a száll akkor kuka. A másik előnye a sima fűrészszálnak, hogy jóval kisebb átmérőjű lyukon is át lehet fűzni a szálat egy belső vágáshoz, így finomabb mintát lehet vele vágni. 

Sok géphez,  de nem mindegyikhez  adnak egy kiegészítő adaptert amivel mindkét fajta szálat be lehet fogni a gépbe.

A gépek felszereltségében is elég nagy a szórás, van amelyiknek semmilyen porelszívása nincs, na azt nem venném meg. Van olyan aminek a kimeneti cső csonkja a delikvens felé áll, így csak távolabb lehet leülni a géptől, mert a porszívó csöve útban van. Van olyan gép amelyiknek oldalt vagy hátrafele van az elszívás, ott már közel lehet ülni a géphez. A forulatszám szabályzás már alap követelmény, ebből nem engednék. Az anyag lefogatását sem oldja meg minden gép, van aminél nincs lefogató talp, ennél fel tudja rántani a munkadarabot a gép ha nem nyomod le eléggé az asztalra a munkadarabot. A helyi világítás és a porlefújás is fontos a gépnél, ezt sem tudja minden olcsó gép. 

Előzmény: archivalo (91231)