joevagyok68 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91074

Lehet, hogy ide tartozik, lehet, hogy nem. Lehet, hogy segítség, lehet , hogy nem..

DE leírom, mert meglepődtem !

Olyan samsung porszívónk van, aminek a szívó csövén van egy dört separátor.

Ilyen

http://www.porzsakmester.hu/termekKezelo_kepek/termek4937.jpg

(Tényleg jó a cucc, a porzsákba alig megy valami)

 

Fölül jön be a cucc, az "elszívó" rész az csak "oldalt" lukas, sok-sok apró luk van a cső palástján.

Az alja nem likas, hanem le van fenekelve.És mint a képen látszik, oldalra van némi palástja körbe.

Tehát csak a palástnál tudja beszívni a levegőt.

 

Az ósönös eladó bácsi azt mondta mikor vettük, hogy jo(bb) "függőlegesen" tartani, és nem megdöntve (szekrény alatti porszívózás nem annyira ok), mert akkor "felrántja a nagyobb cuccokat is).

(bár a sok kis lik miatt némi kételyt éreznem kellett volna, a kijelentésével kapcsolatban)

 

No a lényeg...

Hétvégén pókhálóztam a spájzban, és azt tapasztaltam, hogy FEJJEL lefelé használva is "működik" a leválasztó !

A leválasztott cucc - így fordítva használva - a leválasztó tetejében keringett !

 

Lehet nem sok segítség...de engem meglepett a dolog...  :-)

Lehet érdemes lenne az elszívó részt valamilyen hasonló formában kialakítani nektek is. ( oldalán sok-sok kis lik, alja lefenekelt, körbe palást )

Mondjuk kérdés mennyit segít a "leválasztáson", hogy ugye ennél keskeny-hosszú a leválasztó tartálya !?

 

 

Előzmény: Törölt nick (91049)