LyPapa Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91029

Ha arról a Bosch-ról van szó, amelyik kb. 20000  Ft most, és Wagner  klónnak néz ki, akkor az alábbi tapasztalatot megosztanám:

 

http://www.emag.hu/bosch-pfs-55-festekszoro-rendszer-0603206000/pd/D6754MBBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=c69b6c0a2725dc1124b04cc4313997a2

 

- Soha többé nem venném meg, akár Bosch, akár Wagner. Ennyire rosszul szabályozható festék adagolást nehéz volt megalkotni :(

- A levegő mennyiség nem szabályozható.

- Nagyon nehéz a festék konzisztenciájának beállítása.

- Indításnál köp egy nagyot, majd elfelejt egyenletesen szórni. (Lásd: előző pont.)

 

Arra orientált az üzeme, hogy vegyél egy vödör festéket, és nagy felületre slagozd rá :) Hát ez úgy gagyi, ahogy csak lehet. Az én kerítésem acél zárt szelvény váz, kb. 10 cm széles deszkákkal, köztük mintegy 2 cm rés. Na, erre teljesen alkalmatlan. 

Amivel végül eredményre jutottam:

 

- Egy öreg, olajmentes kompresszor, kb. 70 liter/perc kimenő teljesítménnyel, rákötve egy Parkside HVLP-s pisztoly. Ahol a Bosch-t használtam, az aszfalt is szürke-fehér ködös lett, ahol ezt, ott gyakorlatilag semmi mellészórás nem volt. Vettem használtan egy Wagner 687-es kitet, mellé egy Wagner finom szórásra alkalmas fejet, és így kielégítő eredménnyel tudok szórni kerítést, korlátot, stb. Ennek a levegő mennyisége szabályozható.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: szuszetti (91023)