tomi271 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 46152

Sziasztok,

 

régen voltam erre, most is csak egy kalandomat szeretném leírni. Pénteken (du-n 5 órakor) hív a feleségem, hogy nem indul az autó, csak kattog , kinyitne bezárni is csak nehezen tudja és az Alleban a mélygarázsban parkol... Gondoltam ez remek. Kis tanakodás után mondtam, hogy cseréltesse ki a kártyában levő elemet és menni fog. Megtette, persze nem indult (2006 Scenic II. diesel). Nem volt mit tenni útnak indultam. Megtaláltam az autót, másik kártya nálam , indít ééés csak borzasztó kattogások, break failure majd semmi. Pár kísérlet után hívom a szerelőt, akinek a mobilja nagyon furcsán cseng, de pár csengetés után felveszi. Tipp: akksi, bikáztassam be valakivel. Szerencsémre rögtön találtam valakit akik segítettek, de balszerencsémre az autó nem indult csak még csúnyább hangokat adott ki...

Szerelő ismét felhív és azt mondja, hogy szívesen megnézné, de épp külföldön van, de ad egy traileres elérhetőséget. Hívom a trailerest, aki azt mondja, hogy az Alle-ból nem tudja kihozni, mert magas az autója. Ha kihúzatom el tudja vinni. Persze ezt nem lehet könnyen, mert a kézifék behúzva és nem tudom kiengedni. Nem mondom, hogy nyugodt voltam :D

Megkeresem a parkolószolgálatot, mit szoktak tenni ilyen esetben - gondoltam nem én vagyok az első - , az autóklubbot ajánlják. Az eredmény ugyanaz. Ezt a bonyolult műveletet senki nem vállalja...

Már mikor mentem az Alleba előkerestem az akkusegely.hu számát,mert volt egy olyan érzésem, hogy akku probléma lesz. Elmondom a telefonban a problémám, mondják hogy kijönnnek, de ha bikázásra se indult, akkor nem biztos hogy akku. 1/2 óra alatt ott is volt az autó, 10 perc alatt össze is koordináltuk magunkat. Megmérte a srác az akksit, ami egyáltalán nem tűnt rossznak. Bikázás semmi. Bika nélkül indítok semmi, srác gyorsan megint rámért és látta, hogy a látszólag jó akksiból "eltűnt" az áram (saját megfogalmazás minden szakmaiság nélkül) . Akkucsere: elsőre semmi, másodikra beindul, majd harmadikra is teljes az öröm :)

Azóta már csak a jobb hátsó ablakot nem tudom megtanítani a normális viselkedésre és a motorháztetőt nem tudom kinyitni (motortérzár van):))

Nem volt olcsó mulatság, de nagyon jó érzés kimenni a mélygarázsból :)

Bocs a hosszért, de ezt ki kellett írni magamból...:)