kornel8 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 142301

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Az lenne a problémám, hogy van egy Honda Accordom, 2000-es évjárat és fékproblémáim vannak. Konkrétan az, hogy anno elkezdett rázni a fékem elöl. Na sebaj, új tárcsa Jakoparts, hozzá új betétek ATE, a tárcsák agyra felszerelve 0,02 mm-t ütöttek, szóval jónak kellett lennie, de kis fékezésnél mindig berázott. Feltükrösödött a tárcsa, pedig nem vész fékeztem, nem vasaltam. Mondom biztos túl kemény a betét a tárcsához. Mivel a régebbi tárcsát nem dobtam el, megszabályoztattam. Ez agyra felszerelve 0,05 mm-t ütöttek, gondoltam jó lesz. Egy ideig jó is volt, most értünk el a jelenhez. Le a tárcsa, új trw tárcsák. Na mondom megmérem az agyat, mielőtt az új drága tárcsákat feldobom,hogy nem-e lóg a csapágy(nincs semmi csapágyhang), menesztő tárcsa szélén mérve 0,02 mm-t üt a kerékagyam,ez már gondolom sok. Érdekes, mert felrakva az új tárcsákat erre a kerékagyra, 0,05 és 0,06 mm-t mértem az egyik illetve másik tárcsán. Csapágy gond lenne, avagy már én misztifikálom túl?

 

Előre is köszi.