Anianita_12 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 50611

Tegnap kicsit a dolgok mélyére ástam - szó szerint - és észrevettem, hogy van egy kis lyuk a nagy Eden Rose mellett, amiről korábban itt kérdeztem, hogy vajon miért fehérek a levelei. Azóta még rosszabb! A magasabb régiókban teljesen fehérek a hajtások, és kezdenek itt-ott leszáradni, valamint 1-2 kicsin is hasonló tüneteket veszek észre. 

 

Szóval az a kis lyuk: amikor elkezdtem slaggal bemosatni, kisült, hogy nem kicsi, és nem egyedüli. 1 m2-en belül 6 ilyen van, és egyet sem sikerült feltöltenem. Szegénykém köré pocokfészek épült! Az egész kertet átszövik (most derítettem ki, korábban nem volt ennyire rossz a helyzet), de azt hittem, a sok sziklakert elég nekik, a rózsákat nem bántják. A mulcs és a téli takarás alatt csodásan eléldegéltek, és mivel tavaly meghalt a cicám, a kutyusok pedig nem jöhetnek be az ágyásokba, már paradicsomi körülményeik vannak. Sosem mérgeztem semmit, még a levéltetvek ellen is csak a tavaszi morzsolgatásukkal védekeztem, de most gyilkos indulatok ébredtek bennem! Van ötlete valakinek, mit tudnék tenni?

Előzmény: Anianita_12 (50368)