kószák egyike Creative Commons License 2015.04.25 0 0 46471

Miért csak ez a két opció van? Más eszedbe sem jut?

 

"Emberileg elviselhetőek azok a kiszabott parancsok melyeket mondjuk egy Afganisztáni Mission adnak ki a felettesek?"

 

Erre nincs válasz. Mindenkinek más az elviselhető. Ha egy katona parancsot kap megcsinálja, kész. Ha van agya, rálátása na meg elég tökös és a parancs adott esetben törvénytelen vagy sérti a szabályzatot akkor nem hajtja végre, jogi lépéseket tesz vagy végrehajtja és utána tesz jogi lépéseket...vagy...

 

Vannak olyan parancsok amik szabályosak, törvényesek vagy utólag azzá teszik őket :)) de mégis baromság, értelmetlen de végre hajtod.

 

Ha máris ezen agyalsz, hogy melyik parancs elviselhető melyik nem akkor nem biztos, hogy katonának kell állnod. És tök mindegy melyik seregről beszélünk.

Értem mire gondolsz és értem a kétségeidet is.

 

"...Nem kell gyerekeket adott esetben illetve nőket, bántalmazni esetleg drasztikusabb módszereket alkalmazni?"

 

Nem tudom az előző parancsos kérdés erre az erkölcsi kérdéskörre vonatkozott e. Ha jól sejtem igen. Vagyis fogsz e parancsot kapni arra, hogy nőket, gyerekeket bánts? Jól értem?

 

Mondjuk úgy, hogy ártatlanokat. A kérdésed felvet egy még csomó kérdést.

 

Vannak morális elveid, gondolataid ez tök jó dolog...

Ha jól tippelek nagyon fiatal lehetsz.

 

A honvédségről szeretnél többet tudni, nem a toborzó propagandát itt egy topik:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098576

 

Röviden válaszolva a kérdésedre:

A honvédség egy vicc a légió meg már nem az ami volt. De ha nagyon választani kellene mondjuk 20 évesen akkor a légió, több érv szól mellette a jövőd szempontjából. Ha ügyes vagy és előre gondolkodsz, na és fel is vesznek :), akkor szépen megtudod vele alapozni az életed.

 

Előzmény: Temor09 (46459)