Törölt nick Creative Commons License 2015.04.25 0 0 90924

Elméletben! A gyakorlatban még nem csináltam ilyen bútorlap fóliázást, ezt is meg kellene tanulni külön, mert ennek is vannak biztos buktatói. Például nem tudom, milyen ragasztó anyagot használnak hozzá ami a hő hatására meglágyul. Például epoxi bázisú gyanta lehet, mert az is meglágyul hőre, viszont drága. Polieszter bázisú biztos hogy nem lehet, mert az még hetek múlva is ereszti ki magából az oldószer maradványait a levegőbe. Esetleg vinileszter de akár még vizes bázisú ragasztó is lehet mert használtam már olyan vizes tapéta ragasztót ami hőre válik aktívvá azaz ragacsossá. A hőmérséklet beállítása is elég kritikus, ha pár fokkal hidegebb a kelleténél akkor nem fog belenyúlni a mélyedésekbe a fólia, ha meg túl meleg akkor meg kilyukad a kiálló részeknél, sarkoknál, az meg selejt lesz. A vákum nagyságát is az adott munkadarabhoz kell kikísérletezni, a túl nagy vákum ellapíthatja a bútorlap sarkait, széleit, a kicsi vákum meg a nem húzza be eléggé a mélyedés mintába a fóliát és levegő buborék marad alatta. Szóval nem olyan egyszerű azért ez mint ahogy a filmen látszik, nagy gyakorlat kell hozzá és sok elrontott munkadarab mire mindent kitapasztal valaki.

 

Előzmény: Barnamedvébb (90923)