Gio1977 Creative Commons License 2015.04.19 -3 2 8139

Naszoval. Leteszteletem 4 kulonbozo utazasi lehetoseget, Budapest-Isztanbul vonalon repulovel.

Az eredmeny:

 

1. Turkish -Lehetetlen versenyezni veluk szolgaltatas szempontjabol, ok meg tudjak, mit is jelent a vendegszeretet. A gep kenyelmes, pontos, a stewardesek kedvesek, igazabol nem tudok hibat talalni veluk. Nem csak a masik harom, de nyugodtan mondhato europai szinten is verhetetlenek.

2. Pegasus -Itt azert mar erezheto volt a "normal"-fapados kozti  kulonbseeg, de meg ez is elfogadhato volt. Isztanbulban cso volt, es nem busz, de kifele sem kellett a satorban szenvedni. Viz ingyen, a hely viszont latvanyosan kissbb volt es a gep sem volt mai darab

3. Mas legitarsasag (esetemben Alitalia). Egy igazi erv szolt mellette, kb $100-al volt olcsobb, int a Turkish ugyanarra az idore, plusz meg soha nem lattam Romat. Kozel egy evtizede van arany/platina Air France kartyam, de ezeddig csak egy alkalommal hasznaltam Alitaliat egy Lagos-Accra-Milano-Budapest uton, viszont ott business class volt, igy kellemes emlekeim voltak roluk. Nos, ez gyokeresen valtozott meg. Hihetetlen lepukkant gepek, 0 service (dugjak fel a seggukbe a harom szem koktel kraker-t, amt adnak), bunko es erdektelen stewardesek, hasznalhatatlan on line felulet, ha en nem kerdem, senki nem ertesit, hogy a jaratot toroltek, a magyar ugyfelszolgalaton orakon at csorogtem, senki nem vette fel, gyakorlatilag hulladek

4. Wizz Air. Na ez volt tenyleg a legalja. a 0690-es ugyfelszolgalatukkal, ami ugy kulfoldrol nem is hivhato, a nulla segitokeszsegukkel, a repteren felallitott "satorral", de leginkabb az utasokkal, akik ossze vissza tolakodnak mar a becheck-olasnal, konyorognek a 36-38 kilos csomagjaik feladasakor, felreloknek indenkit a sorban, hogy elorerohanhassanak, sajnalnak 7 Eurot (!!!!) az Extra legroom szekekert, de minden masodik vagy nekiall konyorogni a stewardeseknel, hogy hadd uljon oda, vagy megprobalja figyelmen kivul hagyni oket, es csak azert is leulni, mert hogy o ugy tudta, hogy itt barhova lehet ulni.  Ahhh..  Leginkabb az ugyfel"szolgalat" haboritott fel, de a nepek is erdekesek voltak na. Mintha eletukben nem ultek volna meg gepen, ami azert volt erdekes, mert valahogy csak el kellett mar legalabb egyszer jutni valahogy Isztambulig...