Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49317

Amennyit én tudok segíteni:

 

A víztározó északi oldalán fut egy földút, amely nagyjából a Dedevár körüli szikláknál úgy tűnik hogy véget ér.

Namármost, a régi Uppony felé vezető aszfaltutat elárasztotta 1968-ban a víztározó, Dédestapolcsány felől itt tűnik el a régi országút a vízben:

 

 

Ez jelezve is van a térképeken is.

Viszont azt az útszakaszt én nem látom sehol jelezve amely éppen a Dedevár környékén bukkan fel a vízből, és elméletileg onnan Uppony felé tart, ez pedig annak az útnak a folytatása amely a fenti képen eltűnik a vízben, azaz a régi upponyi út "túlsó" szakasza, az Uppony felőli része.

Lombmentes időben fotóztuk:

És mintha jobbról (amerről Te is fogsz érkezni) ide érkezne egy másik út is, a földút.

Ez egy elmélet, talán garass tudná a frankót megmondani.

Őszintén szólva az a környék engem is nagyon érdekelne...de majd egyszer. :-)

 

Ami az új útvonalat illeti (Háromkő-bérc, Kalica-tető stb) annak a járhatósága biztosan sokkal jobb mint a régi elhagyott gyümölcsösben futó saras mélyúté volt, mindössze annyi a baj vele hogy hosszabb pár km-rel, cserébe viszont nagyon szép lesz.

Irigyellek, na! :-)

A kéktúra egykori útvonala ez egyébként amely a kezdetekkor itt volt felfestve.

 

ilyen a régi út, ezek a képek az első kéktúránkon készültek 2010 tavaszán, szügyig érő sár volt.

Azért is tudtam innen fotózni, mert kimásztunk a mélyútból, ugyanis járhatatlannak bizonyult. Az új út jobbra, körbe a hegygerincen vezet végig.

 

 

 

 

Előzmény: timetable (49315)