Csaba850214 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 60067

Üdv mindenkinek. Remélem valaki tud segíteni. Nekem van egy 1999-es citroen xsara break, 1.4 benzines szervós kombim. Nemrég előjött minden nyűgje. esetek: reggel, esetleg ha sokat áll a kocsi rángatva indul (gondolom 3 henger indul el), gyertya cserén túl vagyok minimálisan javult a helyzet, de nem szűnt meg, aztán ha bemelegszik nincs semmi hiba, a víz kb eléri a 70 fokot és néha elszáll az agya pörög a motor kb 2000 felett, aztán egy pár perc múlva helyrejön. Valakinek van esetleg ötlete, a szerviz mindent cseréltetne, de szerintem lehúzásra mennek, és szegény szekér nem ér meg annyit hogy 3 kilót ráverjek. Hibakódot kiolvastattam de sehol semmi.

Aztán még egy kérdés: a sarut le kellett vennem és amikor visszaraktam a sebességmérő és a fordulatszámmérő átfordult (átállt a sötét oldalra) a pöcök miatt mind a kettő le volt "fogva", nem mutatott semmit, aztán a sarut ismételt le és felrakással helyre állt, de most már csal. (először az óra 30-al kevesebbet mért mint amennyivel mentem, ez most már megoldódott, de a fordulatszámmérő nem, meg tudná valaki írni nekem, hogy  egy bizonyos sebességnél(pl: 90 km/h),mennyit forog a motor, ezzel be tudnám állítani manuálisan, mert a kilométer órát a gps-el sikerült.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm.