RodeTulp Creative Commons License 2015.04.12 0 0 18579

Berry May,

 

angollal és franciával miért nem Belgiumot célzod meg? Ők még inkább multikulturálisak, még kevésbé feltűnő náluk a külföldi, mint itt, jobban be lehet illeszkedni. A hollandok csak egy darabig barátságosak, aztán távolságtartók, főleg az utóbbi években megnőtt a külföldiellenesség. Sajnos, de kelet-európaiságunkra (nem, nem középkelet, itt kelet-európaiak a magyarok, sőt gyakran Balkánt emlegetnek velünk kapcsolatban) nemigen lehetünk büszkék, ahogy már korábban is volt itt erről szó, az iszákos lengyelekkel, a maffiózó ukránokkal, román bűnbandákkal, csaló bolgárokkal vesznek bennünket egy kalap alá, legalábbis az átlag holland, aki generalizál...

 

Én a mai napig sajnálom, hogy nem a belgáknál kötöttem ki.

 

Én a helyetekben - most még úgyis mindegy - Belgiumot céloznám meg. Hollandiában a franciával pl. nem sokra mész, ott viszont lehet, hogy azon a nyelven fogod keresni a család kenyerét. Az ország lakosságának 31 %-a vallon, akik franciául beszélnek. 55 % beszéli a flamandot (holland nyelv flamandok által beszélt változata). http://hu.wikipedia.org/wiki/Belgium