_321 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 134987

Sziasztok!

 

Gyors segítség kellene: a laptopom bekapott egy vírust, a neve SalePlus, és ezt kéne eltávolítani. Kémprogram, vagy reklám, vagy valami ilyesmi, a Chrome bővítményei közé rágta be magát, és néha váratlan helyzetekben felugrik. Hiába tiltom le a beállításoknál, minden egyes újraindításnál megjelenik. XP-t használok évek óta, nemsokára újra kell telepíteni (vagy új op. rendszert beszerezni), de addig is kéne valami megoldás. A gépen az AVG ingyenes víruskereső az egyetlen védelmi rendszer, eddig működött, ezzel a programmal szemben viszont hatástalan. Telepítettem egy CCleanert, de nem találja a programot. Letöltöttem a SpyHuntert, ami talált ugyan egy rakás szart, de a hibák javításához fizetni kellett volna... Letöltöttem két régi, ezer éve használt programot, a SpyBotot és az AdAware-t, előbbi nem talált semmit, utóbbi telepítésével elment egy fél nap, és még mindig ellenőriz - a hatásában már nem tudok bízni...

Olvastam még a MalwareBytes nevű programról, ezt érdemes telepíteni? Illetve milyen programot tudtok ajánlani, ami magyar nyelvű, vagy ha esetleg angol akkor a magamfajta dilettáns számára is könnyen kezelhető, szigorúan ingyenes, és garantáltan eltünteti ezt a SalePlus nevű szemetet?

 

Előre is köszi!