Kolac Creative Commons License 2015.03.31 0 0 352069

Kedves Smafu Mester!

Talán emlékszel még az M271-es motor problémámra, hogy alapjáratokon rángatózik a fordulatszám. Javaslatodra a kartergázcsövek ellenőrizve lettek (jók) és cserélve lett a vezérműlánc. Az a baj, hogy a jelenség továbbra is fennáll. Sőt, a lánccsere óta erősebben jelentkezik ez a dolog. Terhelésmentes főtengely esetén viszont alig ingadozik most a fordulatszám, de ahogy előre vagy hátramenetbe kapcsolok, a motor néha befuldoklik, beremeg, hallhatóan össze-vissza vezérel. Persze nem következetes, mert nem mindig csinálja, van hogy sebességbe rakva is csak annyit reszelget a fordulatszám, amennyit a terhelésmentes állapotban. Azt vettem észre, hogy benyomott fékpedállal rosszabb a jelenség. Úgyhogy ennyi a fejlemény, kifogytam az ötletekből, meg a pénzből is, hogy további tippelgetéseket finanszírozzam. 

Egy kiegészítő kérdés: mennyiben jellemző erre az 5 fokozatú tiptronic-ra, hogy mikor a váltókart rakogatom P-R-N-D fokozatok között, akkor nem simán vált át, hanem egyet döccenve, a döccenés a P és R között a legnagyobb (álló helyzetben, benyomott fékpedállal).

Szóval eddig jutottam. Esetleg valami ötlet?