iimi Creative Commons License 2015.03.28 0 0 16680

Sziasztok.

Adott a képen látható hobbykert, szeretném csöpögtetős öntözőrendszerrel felszerelni.

De mivel elég sok féle bogyós van benne nem tudom van e olyan csöpögtető (lyuk) távolságú cső ami mindnek megfelelne. Gondolom mincs.

A tartály (a képen jobb alsó sarokban van)  a legmagasabb pontja a kertnek.

Kezdem a tarálytól.

 

Köszméte: milyen csöpögtetőtávolságú csövet tegyek? (tőtávolság kb 60 cm)

Málna: milyen csöpögtetőtávolságú csövet tegyek? (ide szakember 2 x 15cm 1l/ora ajánlott)

Szeder: milyen csöpögtetőtávolságú csövet tegyek? (tőtávolság 80 cm) 

Ribizli: milyen csöpögtetőtávolságú csövet tegyek? (tőtávolság kb 60 cm, kicsit sűrű de metszéssel korigálható)

Eper:  milyen csöpögtetőtávolságú csövet tegyek? (duplasorok 40 cm tőtávolság)

Törpe alma: ide az alibá által ajánlott kifurt csövet gondoltam 

 

Gerincvezetéknek / fővezetéknek én egy 25 mm vagy 32 mm PE csőre gondoltam, de a helyi őntőzéstechnikai boltban ennek a dupláját is keveselték.

 

A törpealmánál és a szedernél gondoltam kilyuggalom én a locsolócsövet a tövek melett 2 ponton.

De mit tegyek a 60 cm tőtávolságú köszméténél és ribizlinél? A szakember a boltban fogta fejét mikor mondtam hogy 60 cm, mert hogy olyan cső szinte nem is létezik és szerinte a 30 cm lyuktávolságú pazarlás lenne mert minden második csöpögtető fölöslegesen csöpögtet. De én paraszti ésszel merném használni a 30cm-eset vagy akar a sűrübbet is, mert szerintem gyökér nem csak tövek alatt van. Vagy nem?

 

Az eper pár évig marad csak igy ne kérdezzétek miért lett 40cm, ez van...

Vagyek hozza 30 cm, 20 cm vagy 15 cm lyuktávolságut? Mi lett volna amúgy az eper ideális tőtávolsága?