oljeg12 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 134803

Igaz, hogy én Interneten eddig csak úgy vásároltam, hogy a futárnak fizettem. Abban viszont tájékozatlan vagyok, hogy ha én utalok a bankszámlámról valakinek pénzt, akkor abból hogy tudják ellopni az adataimat és megcsapolni a számlámat? Mikor valamelyik szolgáltatónak utalom az esedékes díjat, akkor a jóváhagyás után, még kapok SMS-ben egy jóváhagyó kódot is. És mikor ezt is beírtam, akkor történik csak meg az utalás. Ha valaki kémprogrammal ellopja a bankszámlámhoz tartozó felhasználónevet és a jelszót, akkor se tud belépni, mert minden egyes alkalomnál, kapok SMS-ben egy belépési kódot is. Ezek az SMS-ben kapott kódok a "tolvaj" előtt nem ismertek. Tételezzük fel, hogy figyel és velem együtt valahogy belép a számlámba. Onnét utalni nem tud, mert hiába lopja el az utaláshoz szükséges és általam begépelt biztonsági kódot. Minden egyes tranzakcióhoz külön kódot ad a bank SMS-ben. Lehet, hogy túlságosan tájékozatlan vagyok ebben a témában, de én úgy érzem, hogy biztonságos a Internetes banki átutalás.

Ezt amit leírtam, azért tettem, mert bela300 fórumtárs a nagy bizalmatlanságával előhozta belőlem.

Előzmény: Jahno (134798)