IcE00 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 110086

Sziasztok!

 

307 sw 1.6 16v 80kw/109le 2003.06. havi. 3 hete vettem.

Azt vettem észre, hogy állóhelyzetben, (igaz off volt a fűtő/hűtő kapcsoló)  hamar felmegy a hűtővíz kb. 10 perc alapjáraton 3x kapcsol(t) be a hűtőventilátor 20-30 mp-re kb. 105c foknál, amit gyorsan visszahűt 95-re. A külső hőmérséklet 10 fok volt kint. 
Kicsit sokallom, hogy ilyen későn kapcsol be a hűtőventi. Ez normális ennél az autónál? Használatija azt írja a pirosban van a gond, és a vészjelzés. Meg Pl. Ha elindulok vele, (105 foknál), nem mertem, de 500-1000m-es távon már visszamegy 80-85 fokra. Persze a fűtést nem kapcsoltam rá (off-on hagytam),
Mert azzal is hűlne... Kíváncsi voltam, hogy fűtés nélkül mi a szitu. Úgyhogy maga a motorhűtője/ventilátora biztosan jó (nem vízköves), mert a menetszél szépen visszahűtötte. 
Apropó: 100 fok körüli hűtőfolyadék hőmérséklet esetén a  motortéren belül jobb oldalt az (A) oszlopnál morgo/rotyogó szerű hang van. 95-nel nincs. Ki mit javasol ezzel kapcsolatban, illetve mi lehet a konkrét probléma?

 

ui: Őrivel is megosztottam a jelenséget, s a következőt válaszolta (mondotta, hogy itt a fórumon is tegyem fel a témát):

 

Idézem Őt:

 

"Ennél a motornál, ha jól tudom akkor 90 fok az üzemi hőmérséklet, a 105 foknál a második fokozat kapcsolba. Klimánál is a kettes fokozat megy. Én arra gondolok, hogy a termosztátod, vagy a venti első fokozata ment ki. Ha jó az infó akkor a venti előtt kell lennie egy biztinek azt kellene megnézni."