Citadis Creative Commons License 2015.03.18 0 1 97251

"Mostmár semmi, ezt akkor nagyon elrontottátok, amikor bevezettétek villamosra az elsőajtózást."

Biztos a szegedi villamosközlekedésről beszélsz, és nem véletlenül a miskolciról?

 

Tudom régen ki volt adva ez nálunk, de az 100%-ig biztos, hogy a Balázs által leírt esetnek ehhez aztán már semmi köze. Az Aradin meg mindenki a 6-os ajtónál tömörül. A Centrumnál meg az első ajtó körül. Hogy miért? Mert azokból az irányokból érkeznek a legtöbben.

 

Nálunk az emberek már annyira elfelejtették, hogy régen volt a villamosokon is elsőajtózás, hogy amikor én csináltam esténként, úgy néztek rám, mint az UFO-kra, hogy dehát ez villamos, itt nem kell mutatni. És ezt nem csak 1-2 alkalommal mondták...

 

Halkan jegyzem meg: reggel 6 előtt és este 8 után simán lehetne elsőajtózni a villamosokon is. Jelenleg a leginkább lassító probléma, hogy meg kell várni, míg előresétálnak, aztán külön fel kell szólítani őket, hogy nem véletlen nyílt ki csak az első ajtó, hanem ellenőrzés céljából, és esetleg mutassanak valami utazásra jogosító dolgot. Persze szoktatással ez is megszűnne (és akkor megszűnne a villamosokon tapasztalható iszonyatos mennyiségű bliccelés is...). Csak más részről meg sok járművezető azt mondja: ezért a pénzért nem hajlandó az életét kockáztatni...

Előzmény: Ygor (97243)