Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59883

Nem kell kigúnyolni a Wartburgot!
Az is nagyon jó kis autó! Én szerettem és szeretem a mai napig is, mindegy milyen negatívumok értek vele.
Szeretem ezt is, amikor jó. Igen, egy lefosott szart vettem meg. Bár, annyira nem is az. Vezettem már ennél sokkal rosszabb autó(ka)t. Szerencsére, egyik sem volt az enyém... Ami meg az alkatrész árakat illeti, eléggé meredek. Használt autó viszonylatban is! Nevetséges, hogy a másik francia márka képviselőjéhez egy ajtó 7 e és 10 e forint körül mozog az ára; addig ennek meg 10 e és 40 e forint között... :S
100 e forint a két féltengely diszkont áron?! És akkor még nincs is beszerelve! 
Kérdem én! Ha az autó egészben ér 350 e - 500 e forintot, akkor mi ez a horrorisztikus alkatrész árlista?! 
Ezért nevetséges nekem egy kicsit ez az autó. Még egyszer annyit rá kellene költenem; hogy olyan legyen, amit megint autónak lehetne nevezni; mint amennyiért megvettem. Röhejes! 
Tisztában vagyok vele, hogy vannak ennél drágább alkatrész finanszírozású autók. De azok drágábbak is ennél. 
Én az olcsó vételára miatt választottam ezt a típust. De nem gondoltam volna, hogy ilyen horror összeg az alkatrész beszerzés! Vicc... Csak már nincs kedvem nevetni rajta... :S
De összességében jó kis autó ez. Tavaly nyáron sikerült 5,47 literes vegyes fogyasztást elérnem vele. Pedig sok volt benne a rövid táv, a városi forgalom és a hosszabb távok is 100 km-ben volt mérhető. Igaz sokat gurítottam és kíméltem a gázpedált, de taposgatva sem megy 6,5 fölé a fogyasztásom. 1.4 benzines 75 lovas!

D

Előzmény: Garfield007 (59879)