Dénes Balázs Creative Commons License 2015.03.18 0 1 97233

Hát, kedvöskéim, ma reggel felültem a 7.00-kor induló 2-es villamosra az Európa ligetben, és beutaztam vele a Széchenyi térig, megfigyelve annak az elindulását is a Posta elől.

 

Megállapításaim (melyek mérsékelten vannak fedésben sztárkommentelőnk véleményével):

- a járatot végző Pesa végig menetrend szerint, normál részmenetidőkkel közlekedett,

- a villamos utasforgalma a Tavasz utcáig átlagos reggeli csúcsnak megfelelő volt,

- valóban tele volt a jármű, de utaslemaradás, illetve kényelmetlen zsúfoltságról nem beszélhettünk,

- a Széchenyi téri utascsere kiemelkedően hosszú ideig tartott, ám ennek oka nem az, hogy nem fértek volna fel a járműre az utasok, csak 80%-uk az 1. és 2., netán a 3. ajtónál akart felszállni. Erről nem az SZKT és nem a Város tehet! Ez nem más, mint szűk látókörűség, mondhatni fegyelmezetlenség. A villamos 5. és 6. ajtaja környékén üres ülőhelyek voltak, az utolsó tagban talán 3-4 álló utas volt csak, míg elől nyomorogtak az emberek.

 

Kérdem én, ezen esetben mi lenne a teendőnk? Nevelni az utasokat a hátsó ajtókra? Beállítani sűrítőkocsikat azért, mert a hátsó ajtókhoz nem tudnak elsétálni a felszállni szándékozók? Ez kicsit drága mulatság lenne...