tigristomi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 1491

Újra elolvastam Kaplan, a TM hajdani legnagyobb szponzorának a levelét,

aki több mint 30 milliárd forinttal (állj meg és gondold végig a számot,

nem millió, milliárd - 150 millió dollár) támogatta a TM movementet,

többek között õ hozta létre a North Caroline-i purusha központot.

Miután rájött 30 év után, hogy más a TM mint aminek hirdetve lett, a milliárdos testvérével egy kutatást végzett,

aminek röviden az alábbi pontok az összefoglalásai. A teljes szöveget a lenti linken olvashatod.

http://tmfree.blogspot.hu/2008/04/earl-kaplans-letter.html

Additional reading: http://www.cultnews.com/2012/09/pandits-for-nonprofit/

Megjegyzésem: Aki nem tud angolul, az ne akarjon komolyan jógázni, vagy meditálni, hanem elõször

tanuljon meg rendesen angolul, ez a spiritualitásban az elsõ lépcsõ. Ha idáig nem jut el vki,

akkor miért jutna tovább a spiritualitásban?

 Én több mint 10 éve olvastam ezt a történetet, de nagy öröm volt újra elolvasni, teljesen

feltöltött és megerõsített önmagamban, másrészt szórakozásnak is nagyon jó volt, mint egy

izgalmas tudományos-spirituális leleplezés, ami ráadásul igaz és tudom mirõl szól, hogyan nézett

ki, mivel én is részese voltam.

 

1. Guru Dev sohasem mondta Mahesnak, hogy taníthat másokat.

2. Mahesh valószínû megmérgezte Guru Devet, utána pedig démonoktól kapta a manipulásra ható hatalmát.

3. A TM nem spirituális gyakorlat, mivel a jógában a pránával dolgoznak, amit Mahesh meg sem említ.

4. Az igazi jóga gyakorlatokkal hónapok alatt változást lehet elérni, nem úgy mint a TM-eseknél,

akik évtizedek alatt sem tudnak igazi tapasztalatokat felmutatni.

5. Mahesh Shrivastava családja ultra gazdag és befolyásos lett Indiában.

6. Mahesh nem védikus mester, szexuális viszonyban volt több tanítványával.

A Beatles is azért hagyta ott, mert rámozdult Mia Farrowra és több és több pénzt akart.

7. A TM-Siddhi programnak semmi köze Patanjali jóga szutráihoz. A jógában mindenhol használt

univerzális Om mantrát pedig azért nem használja a TM mert ez gyengítette volna a Mahesht segítõ démonok erejét.

A TM technika dekoncentrálttá teszi a gyakorlóját és elszeparálja az élettõl.

8. Mahesh azért vitt fiatal panditokat az USA-ba, mert õket tudta kontrollálni, mivel az igazi panditoknál

félõ volt, hogy az USA-ba érve elmennek és találnak egy jobban fizetõ állást.

9. Mahesh saját magának fizetett egy Shankaracharját akit fondorlattal és pénzzel segített a posztjára.

Az igazi Shankaracharják szóba sem állnak a Mahesh által pénzzelt Shankaracharjával.

10. Mahesh annyi pénzt akar mindenkitõl amennyit tud. Kaplanról megjegyezte, hogy a fél vagyona még Kaplannál maradt.

11. Sokan akik közel álltak Maheshoz vagy magas rangban voltak a TM szervezetben, felismerték a TM igazi arcát és otthagyták a TM-et.

12. Mahesh azért mondta, hogy ne menjenek az emberek médiumokhoz, mert egy igazi médium látja Mahesh démoni kapcsolatait mint ahogy ez be is bizonyosodott több médiumnál is.

13. Több magas tudattal született gyerek van akik szintén látják Mahesh démoni jellemét.

14. A purushák és mother divine-ok közül sokan szánalmas fizikai állapotban vannak 20, 30 év TM gyakorlás után.

Az igazi jóga úgy kezdõdne, hogy az ember stabilizálódik a szociális környezetében, megtanulja ellenõrizni az érzelmeit, egyre jobban és teljesebben átéli a valóságát. Nem úgy, mint a TM-ben, ahol elvonulnak hogy jól érezzék magukat, sok TM-es csak labilisabb és túlérzékeny lesz és csak TM-es közegben tudják jól érezni magukat. Ezt az utolsó pontot (is) én is meg tudom erősíteni. Visszamentem nemrég az egyik TM központba, ahol korábban hosszabb ideig voltam. Gyanakvó, elvont, barátságtalan idős emberekkel találkoztam, mother divineokról van szó. Volt aki kedves és jóságos volt, de ő volt a kivétel.

 

Úgylátom, ennek ellenére nagyon megy a TM külföldön és itthon is. Külföldön David Lynch gerjeszti a TM mozgalmat.
Úgylátszik, vannak még olyanok, akiknek érdeke, hogy az igazi spiritualítás ne terjedjen, az emberek maradjanak agymosott
bábok, másrészt valószínű a TM még mindig nagyon jó üzlet.