kovi555 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10370

Szia !

A történet úgy kezdődött ,hogy mielőtt elkezdtem volna  építeni bármilyen fejet is szétnéztem a környéken a tüzelő anyagok árát ,és arra a következtetésre jutottam ,hogy a szenet választom tüzelőanyagnak .(a fűrészpor mifelénk drága :500ft egy tápos zsákkal ,a pellet lassan a gáz árával vetekszik ,a faapriték 3500ft /m3 .az ocsuféléket 2000ft/q áron adják ) Az általam választott szénnek 4500ft/q . A próbaüzem megvolt ,a szenet 1 kicsit nehéz begyújtani (gázpörkölő kell hozzá --de amikor begyullad úgy ég mint a zsír :) folyamatos üzem 3 órahosszán keresztül tartott. minden beadagolás 5 másodperc volt ,és 12 percig égett majd újra 5 másodperc és igy tovább. A füst hőmérsékletre történik a beadagolás .rex c 100.-assal . 200 celzius fokra volt állitva és azt kell mondjam tökéletesen tette a dolgát a szabalyzó .minden beadagolás után max 230fokra ment föl a kimenő füst hömérséklete. 3000literes puffer tartály fűt majd a kazán ,és úgy tervezem hogy 80fokra felfűtöm a pufferben a vizet, 200fokos füsthő beállítással majd ezt követően visszaveszem 150fokra a füsthőt ...és ezek után csak hőn tartom a viz hőfokát ...Jól látod egy kis fóliasátorban van a kazán mivel 2db 50 méteres fóliasátrat fog fűteni április 1 től. Ajánlanám mindenkinek hogy egyszer próbálja ki a daraszenet ,csodát fog látni :) Előnyök : Kisseb helyen foglal ,szinte mindig száraz ,nem kell bolygató a tartályba,állandó minőség ,magas kalória ,parázstartása is jobb mint bármilyen tűzrevalónak ,és szinte mindig kapható !

Előzmény: Dzsudimano (10369)