goAUS Creative Commons License 2015.03.14 0 0 1475

Ha valaki kijön állandó lakosi vízummal, full time-ban munkába áll, onnan nem hal éhen, szépen éldegélhet, nem mondtam hogy nem. Csak ma már nem olyan egyszerű munkát találni, fél év alatt 1,3 százalék körül nőtt a munkanélküliség, beüti valaki keresőbe kiadja az adatokat gyors. Az is igaz, hogy minimálbérből is ki lehet jönni. 17 dollár körül van, 3000 dollár netto körül. Mint írtam egy közepes szintű lakás heti bérlete is 4-500 dollár, ezt is simán meg lehet nézni otthonról, 2000 elment, mi napi 30 dollár körül vásárlunk kaját, egyebeket, plusz ha benn ebédelünk. ez már maga több mint 3000, és akkor havi bérlet 117 dollár egy hó, 100 dollár a net, 50 a telefon, szórakozás, ruházat, egyebek. 

A kétkezi munkás akkor van megfizetve ha jól beszéli a nyelvet, a szakmájában kimagasló, mivel ezek híján mindenképp ausztrált fognak felvenni, vannak már szépen munka nélkül. seek-en meg lehet nézni, ügynökségek 25-30 dollárt kinálnak egy szakinak, ha permanentet megkapja 3-6 hó után, ebből 3-5 dollár lejön. 25 dollár az átlag kb, bruttóban, mint írtam norvégban, angolban, németben, hollandban ennél többet kap egy jó szakmunkás. Ettől függetlenül nyilván ha valaki kijut, és lesz munkája, soha nem nagyon vágyik vissza, annyival jobb minden más egyéb. De a munkaerőpiac gyengébb ma már, mint az EU-ban, ezt a jól képzett, nyelvet beszélő szakemberekre értem, hangsúlyozom.:) IT-s, mérnök, orvos, stb, király szakmák erre.