Klarissza8 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 2356

Kedves Sorstársak!

 

Engedjétek meg, hogy megosszak veletek egy információt, hátha másoknak is segítség lehet. Nekem is Sarcoidosis betegségem volt, elég csúnya tünetekkel, de végül is szteroid nélkül meggyógyultam. Borzasztó volt a tudat, hogy nem tudják az orvosok, hogy mitől alakult ki ez a betegség. Ráadásul kb. két év múlva újabb tüneteim lettek, amelyek már nem tipikusan sarco-s tünetek. Pl. Arczsibbadás, fejfájás, ízérzékelési zavar, stb. Eldöntöttem, hogy utána járok mi ez. Tartottam tőle, hogy sarco van a háttérben. Inkább megkímélnélek benneteket az újabb orvosi kálváriámtól, a lényeg, hogy kiderítettem, ami már nálam be is igazolódott, hogy a háttérben Lyme kór áll, amit kullancscsípés terjeszt ugye. Engem kb. 20 évvel ezelőtt csípett meg kullancs, tehát ez egy elhúzódó krónikus lyme kór. A lyme szakértő orvosaim szerint erős korreláció van a lyme kór és a sarcoidosis között. Ha rákerestek találtok is erről szóló tanulmányokat angolul, miszerint a lyme kór előbb-utóbb autoimmun betegséget okoz, többek között sarcoidosist is. tehát általában a sarcoidosis betegek lyme kórosak. Ebben az esetben a lyme kórt kell kezelni, és a sarcoidosis is megszűnik ennek hatására. Lyme kór kezelése hosszú ideig tartó antibiotikum kúra. Tilos szteroidot szedni! Ez se túl jó, de legalább már tudom mi okozta a sarcot is, és van esély a gyógyulásra. Lyme kór tekintetében én az Istenhegyi Génklinikát ajánlom, nem nagyon foglalkoznak máshol a betegekkel.

 

Tudom, hogy lesznek szkeptikus hozzászólások, de ha egy-két ember ezáltal fel tudja deríteni a betegségének a valódi okát, akkor örülök.

 

Jobbulást mindenkinek!