mikip Creative Commons License 2015.03.10 0 1 109723

Sziasztok!

 

Segítséget, tippeket szeretnék kérni.

A jelenség, hogy nem forr a cefrém, vagy legalábbis nem úgy, ahogy elképzeltem :)

Hétvégén megpróbáltam gyakorlásképp elkészíteni életem első cefréjét.

0. napon vettem 15kg almát, este vékonyra lereszeltem egy 30 literes hordóba, adtam hozzá pektinbontót. Cukrot nem.

Ettől kellemes lekvárszerű állaga lett, én meg örültem, hogy szépen alakul a dolog

1. nap délelőtt beállítottam a savasságot citromsavval (3.2), majd beoltottam éleszővel (SACCHAROMYCES CEREVISIAE) úgy, ahogy az élesztő csomagolásán le volt írva (35-40 fokos vízben feloldani, cukor nélkül, majd 15 perc után óvatosan tenni hozzá a cefre levéből)

2. nap délelőtt elbizonytalanodtam, hogy talán túl meleg vízzel kevertem ki az előző napi élesztőt és ezzel megöltem a kis gombákat, ezért megcsináltam még egyszer

Most van a 4. nap. A cefre most úgy néz ki, hogy kb fele lé, fele meg "lekváros" almareszelék (lé alul). Nem melegszik, nem mozog, ha közel hajolok, hallok 1-1 buborékot pukkanni.

20-21 fok van a helyiségben, ahova tettem.

Nem zártam le légmentesen, mert nem tudom eldönteni, hogy elkezdődött-e a főerjedés.

Azért írok, mert mindenhol azt olvastam, hogy 2-3 nap alatt be kell indulnia a főerjedésnek, azonban eddig csak videón láttam főerjedést :) az viszont összehasonlíthatatlanul intenzívebb mint amit az én cefrém csinál.

 

Mi a véleményetek?

Minden rendben és maradjak nyugton, majd elindul? :)

Meg se próbáljak téli almából cefrézni, várjam meg a friss gyümölcsöket?

Rohanjak haza és zárjam le a hordót, mert az a másodpercenkénti 1-2 pukkanás az már a főerjedés?

30literes hordóba több cefrét tegyek? :)

Bármi egyéb ötlet?

 

Köszönöm előre is,

Miki.