Axióma Creative Commons License 2015.03.09 0 0 21423

A gazfuteshez hasznalt rendszer kb. 1.5-2M-s beruhazasi koltsegebol a vizes rendszer es a kemenyezes a sok, a kazan csak parszazezer. Na es ha ezek nem kellenek, nem foglalnak 200e/nm aron helyet, ha mas modszerrel futesz. (Es most arrol nem is beszelek, hogy mennyivel dragabb maga a telek csak attol, hogy ott van a viz-villanyon kivul a gaz is - bar teny, a csatorna is, de utobbi EU tamogatasbol jobban terjed a gaznal, legalabbis amennyire en a kornyeken neztem.)

De ez szigoruan maganvelemeny, engem a hmv eloallitas meg a 12e nem karbantartasi dij igy nem szamoljatok bele zavart, azok miatt irtam.

Nekem sincs hoszivattyum, es a vizkiemelesest eleg randa dolognak is tartom (ket kutas). Bar amit anno a napkolis topiktars csinalt tanulmanyt az kis modositasokkal tetszene (par kobos puffertartaly, napkoli (is) dolgozik ra, abbol nem csak direktben hanem kis lepcsos hoszivattyuval vette ki a tarolt energiat - mondjuk o vizes rendszerre tolta ra, de nem egy jol szigetelt hazban, egy jol szigeteltben ahol a szelloztetes elviszi a szukseges potlast, velhetoleg me'g az sem kell, hmv-re meg trivialisan jo - mas kerdes, hogy milyen hoigeny es furdesigeny mellett mekkora lenne ugymond evszakos tartalynak is elegendo; az en maniam erre megoldaskent a kerti egetoben ramatytuzelesbol vinni bele kifogyaskor plusz energiat).

 

Előzmény: tamas1000 (21421)