HUNsnoopyka Creative Commons License 2015.03.09 0 0 8783

Sziasztok!

 

Kaptunk (nem vettem) egy vadonatúj Wamsler Pluto Vetro kandallókályhát. A nejem szeretné ha be lenn építve mint egy tömegkályha vagy mint egy kandalló.

Két kémény közzé szeretném betenni. Kettő kémény mert a régi vissza let bontva a födémig az új meg mellé lett építve 110 cm-re. (Nem tudom milyem megfontolásból, az előző tulaj ezt nem árult el).

Kérdésem az lenne, hogy 110-cm-es nyílásba (kályha 55 cm széles) ha középre berakom a kályhát mivel lenne érdemes "beépíteni" hogy síkban legyen a kályba? pl: bontott tégla, ytong, terméskő? Milyen távolságot kellene hagyni a "falazat és a kályha között? Szellőzőrácsok kellenek-e és ha igen hova?

A belmagasság 245 cm, a kályha magassága 90,5 cm, a cső 185 cm-en kapcsolódik az új kéménybe ezért az egész "falat" be kellen építeni. De a cső tisztítása miatt a felső részt (kb 1 méter feletti részt) kivehetősre kellene megoldani. (pl: gipszkarton fémszerkezeten káliumszilikát lap)

Valami ilyesmit szeretnék (illetve az asszony):

Minden megoldás és ötlet érdekel.

 

 

Ezt már tudom hogy:

- kandallókályha nem beépítésre szolgál

- veszít jelentősen a hatásfokából ha beépítem

Ha valakinek ezzel kapcsolatban lenne hozzászóláse kérem ne fárdjon az írással, ha mégis leírja elolvasom.