6600GT Creative Commons License 2015.03.03 0 1 169830

Szombathely, Söjtör boltja Borostyánkő mellett. Beszélgettem  a tulajdonossal, aki  maga is futó, idősebb rendesnek tűnő ember. Mondtam, cipőt vennék maratoni felkészülésre, és hosszabb futásokra. Elsősorban nem az ár, hanem a minőség a szempont. Megvizsgálta a lábam műszeresen, és ajánlotta a Ride 6-ot, fel is próbáltam, ja, előtte megkért, fussak előtte, had nézze a technikám. Szemre is, és műszeresen is jónak találta (Ritka jónak nevezte a tartásom) a lábtartásom, ezután felpróbáltam a cipőt, jónak tűnt. elmagyarázta milyen technológiával készül, stb. De nem volt szó arról, milyen trechnikához való. Hazavittem, és mivel pont intervall nap volt, nekifogtam. Fél táv körül azaz az 5. 400 méteres gyors szakasznál éreztem, valami nem stimmel, térdeimet kezdtem érezni.  hazaérve a térdeim, és forgóm is fájt, másnapra elmúlt, kiváncsi voltam, így kimentem egy laza futásra, ugyanaz. Ilyet akkor érzek, ha a cipőm elhasználódott, és azonnal veszem is az újat. Mivel Asics Pulse 5-ösöm akkor volt kb. 3 hetes, kimentem abban egy hosszabb futásra, ha jól emlékszem 18km körül, abban nem volt semmi bajom. Egyből mentem Szhelyre,visszavittem a cipőt, mi lehet az oka hogy egy 30 ezres cipőben, amit nekem ajánlottak direkt, ilyen panaszaim vannak. Akkor mondja  a faszi, hogy ebben nem egészen úgy kell futni, mint az Asicsben...hanem elülső talppárnára érkezve. na mondom facca. Mérges voltam, mert kissé átdobva éreztem magam, d enéztem youtube videókat, és megpróbáltam 2-3, majd 5 km-ekkel, de rohadt szarul esett, beállt a vádlim, és aztán jött az egyre erősebb sípcsont fájdalom. Le is videóztattam magam, kívülről nézve jó volt az újabb technika, de negyon kényelmetlen volt. Aztán akkor futottam rá egy tempós félmaratont, atöbbit tegnap leírtam.

Előzmény: Ogf_Soron (169814)