emillesz Creative Commons License 2015.03.02 0 1 169802

Erröl a sípcsont témáról már sokat értekeztünk, írtunk. 
44 évvel ezelött kezdtem el futni 17 évesen, volt nekem is sípcsont mellett, sípcsonton csonthártyagyulladásom.
De nem csak nekem hanem néhány tanítványom is hasonló problémákkal küzdött mert nem mindenki tudja megúszni ezt sem.
Namármost a tapasztalatom és több kollégám tapasztalata is, viszonylag  4 évtized után a következö:

 

Ha valakinél jelentkezik a fájdalom majd abbahagyja a futást pihenteti biztos, hogy elmúlik majd egy idö után és örül neki.
De.... amikor újra elkezdi az edzéseket kiújul a csonthártya mert az ismételten nem bírja el a terheléseket.

Újra meg újra fájni fog nagyon sokáig.  Pihen.... elmúlik, ráterhel, kújul.... pihen.... elmúlik stb - stb.

Namármost ha valakinek fáj és tovább ezd vele, mert kemények vagyuk, bírjuk a fájdalmat is elviselni nem csak a tempót. 
Azt fogja észrevenni, hogy egy idö után az edzések ellenére is elmúlik a fájdalom, lassan ugyan de biztosan csökken, majd megszünik.

Ezek után a büdös életben soha többé nem tér vissza ez a sípcsont körüli csonthártyagyulladás ha így edzés, terhelés ellenére kihúzzuk fájdalomtürö képességünket próbálva.
Ezt tudom tanácsolni, javasolni mindekinek aki szembesül vele. Türelem rózsát és futást teremt.

 

Előzmény: Ogf_Soron (169800)