ersekildiko Creative Commons License 2015.02.28 -1 1 128853

Tünde! Ha én kedd reggel indulhatnék Velencéből és péntek estére "kellene" Plitvicébe az alábbi programokat tervezném

 

Kedd:

  • Velence-Palmanova: ez ugyan nem túl hosszú szakasz, de legalább egy órás sétára (vagy kettőre) megállnék a "csillagvárosban".
  • Palmanova-Piran: Piranban ebédelnék és itt tölteném a délután egy részét
  • Piran-Porecs-Rovinj: attól függően, hogy mennyi időt töltöttem Piranba vagy egyből mennék esti szálláshelyünkre Rovinjba vagy ha "túl korán" lenne még megállnék Porecban is. 
  • Mindenképp Rovinjban (valahol az Óváros környékén) foglalnék szállást ez szerintem májusban egyáltalán nem probléma

Szerda:

  • a teljes napot Rovinjban tölteném, esetleg a délutáni órákban a folyamatosan induló kishajókkal átugranék az egyik kis szigetre

Csütörtök:

  • választanom kellene, hogy Limskij Fjord vagy Pula és Kamenjak (nálam nem kérdés, mert Kamenjak fan vagyok, de nektek dönteni kell) Ha a Limskij Fjord-ot választjátok, akkor talán még belefér
  • Pazin, Motovun is

Már péntek van és csak most látjátok mennyi minden kimaradt :) Mivel csak annyi a dolgunk, hogy estére eljussunk Plitvicebe az aktuális állapotom szerint választanék útvonalat

  • egy Opatijai ebéddel a "legrövidebb" úton Plitvicébe mennék
  • a ráérős parti utat választanám: Rovinj-Pula-Labin-Opatija-Zengg-Plitvice és szíre-szóra megállnék és gyönyörködnék és bizony csak estefelé érnék Plitvicébe

 

Előzmény: Ter-tünde (128850)