nickback38 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 157534

Én sem akarlak megbántani, de neked egész egyszerűen fingod sincs a gépi forgácsolásról, mégis erőszakosan osztod az észt... Tényleg ne vedd magadra, de ezt nem tudtam kihagyni :-)

 

Hogyan munkálsz meg kézzel titánt? Állj oda egy eszterga tokmánya elé - az "csak" edzett szerszámacél - és próbáld meg

mire mész egy reszelővel? A hántolást nem csak ismerem, de csináltam is - mostam is eleget utána a kék tenyereimet -

ha Te is hántoltál valaha, akkor tudod miről beszélek.

Ki lehetne hozni a ezt a formát kézzel is - egy horgonynak nem kell titánból lennie - de akkor nem biztos, hogy kijönne

4-5 óra évente meg nem lenne két egyforma. De a helyzet az, hogy titánból van és kell a 4-5 óra évente - ez adottság, nem lehet elmenni mellette.

Funkcionális kivitelben? Persze, nem kell ennyire cirkalmasnak lenni egy horgonynak és készülhet akár műanyagból is.

 

Emlékeim szerint van a fórumon pár Rolex tulajdonos/fan, kérdezzük már meg tőlük, hogy mi lenne a reakciójuk, ha mondjuk a 15-16 éves nagyszerviz alkalmával kicserélnék a gátszerkezetet vmi űrműanyagból - ETA-nál van - készültre, mondván funkcionálisan megfelelő. Ha nekik nem lesz ellenvetésük, készséggel elismerem, hogy igazad van - elég hamar mintát lehetne venni a horgonyról aztán lehetne fröccsönteni műanyagból pont olyat, némi kályhaezüst és máris megoldott az egyedi Bexei titánhorgonyának a pótlása. Mindenki boldog.

 

Az hiszem lejött az eddigi post-jaimból, hogy se s..nyaló, se mameluk nem vagyok és ki szoktam állni, ha úgy gondolom igazam van. Ennek fényében mondom, hogy nagyra becsülöm az órák terén felhalmozott gyakorlati alapokon nyugvó tudásodat - nem gondolom, hogy rajtad kívül sok embernek elhittem volna, pl. hogy nem öregszik a hajszálrugó.

Ettől függetlenül szvsz Te nézed hülyének a topic-ot, amikor megpróbálod a "saját utcádba" húzni a témát, bár

semmi köze hozzá. Egy alkatrész pótlásáról van szó, ami lehet bármiben, nem lényeges, hogy most pont egy

karóra alkatrészről beszélünk.

 

Ítéljenek a Rolex-esek...

 

Előzmény: APT (157531)