E547_GT Creative Commons License 2015.02.25 0 0 134441

Sziasztok a következő kérdésekben kérném a segítő szándékú emberek segítségét.

 

Adott egy Acer Aspire 5315 cirka 8 éves laptop. Egy belső takarítás után (nem hiszem hogy összefügg de leírtam) a gép meg se moccan; se kép se hang se semmi. Se töltővel se nélküle nem reagál semmire. Szervízbe nem szívesen vinném már mert az felér e gazdasági k.o.-val. Merre induljak keresni a hibát? Bios elemmel összefügghet hogy egyik pillanatról a másikra így meghal? Azt tudom hogy alaplapra forrasztott kivitel. Meg eljátszottam a 30mp indítógomb nyomás akku-ki akku-be játékot de nálam eredménytelen. Hálózati jack dugót is mozgattam finoman de semmilyen led reakció nincs. Az áram odáig elmegy azt kimértem.

 

A másik kérdésem hogy egy dell 3531-eshez letöltött (hivatalos dell oldalról .exe fájl) bios frissítést akartam eszközölni a gyári A01-ről A02-re majd A03-ra a telepítő elindul 8.1 alól de hibaüzenetet küld és elakad. Illetőleg olvastam hogy ami ebben a gépben van n2830-as celeron az alapjáraton 2.16Ghz-en üzemel, de van egy ún. turbo boost funkció ami megemeli az órajelét 2.4 körülire; ezt hol tudom be/átállítani? Olvastam tesztet is amiben már ilyen beállítással üzemeltették illetve tesztelték.

 

Köszönöm előre is.