bandita Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169632

Ha megnezed a mellekelt tesztet a fellnr.com-rol ott irtozatosan lehuzzak az M400-ast. Ezt sajnos csak azutan olvastam, hogy megvettem az orat, de az ott leirtakat - reszben - tapasztaltam magam is. Egyaltalan nem volt olyan tragikus mint ahogy az ottani tesztekben szerepelt, de nem volt elegge pontos. Pedig kozben kijott egy szoftverfrissites is, ami a GPS problemakat hivatott orvolsolni - - gondolom az azota vett orak mar eleve ezzel erkeznek.

Mindettol eltekintve egy baromi jo ora, tehat ennek ellenere is nagyon jo vetelnek tartom. Az a sajat problemam, hogy perfekcionista vagyok es ha mar upgradeltem a telorol (amit egyebkent tovabbra is hordok - kalenji ovtaskaban vagy zsakban (hogy egvy korabbi temahoz is hozzaszoljak) akkor szerettem volna minosegi valtozast a gps vonalan is.

 

Egyebkent sokkal kenyelmesebb az ora, mindig lathato a pulzus, a tavolsag (meg amit meg beallitasz). A pillanatnyi sebesseg merese nem volt tulsagosan stabil, gyakran ugrott 1 percet is mondjuk 5:00-rol 6:00-ra nehany meteren belul, holott nem valtozott a tempom. Ebben is jobb a V800, ott ezt nem tapasztaltam - bar erre igazabol a footpod valo.

 

A kedvencek menubol eloredefinialt edzeseket (tempo es vagy pulzus) erhetsz el, azokat tudod attolteni az orara. Ha a flow.polar.com-on M400-at regisztralsz, akkor ugyan be tudsz tenni a kedvencek koze utvonalat is, de megnezve oket a kedvencek alatt mar irja, hogy ezeket nem tudja attolteni az orara.

 

Maximalisan megertem az erzeseid az M400 ar/teljesitmeny viszonyarol. Tulajdonkeppen csak emiatt vettem orat, egyebkent meg eljatszottam volna a telo/pulzusmero komboval mint mar evek ota. A gond az volt, hogy miutan meglett az ora mar nem akartam visszaterni ehhez, de a GPS miatt megis cserelni kellett. Beleastam magam a temaba, jelenleg a legjobb GPS a Suunto Ambit 3-ban van (Sirfstar V-os), de az kicsit mas celokra keszult. Raadasul a weboldala toronymagasan veri a polaret es strava integracio is megoldott. Ez egyebkent (kapcsolat mas sportalkalmazasokhoz polareknal is folyamatban van, illetve az altalad mar emlitett syncmytracks is megoldja a gondot ideiglenesen).

 

Beurer PM 250:

Azt hiszem hasonloan gondolkodunk a kutyukrol, ezert tetszett meg a Beurer is amirol toled hallottam eloszor. Szuksegem volt futas kozben az aktualis pulzusra es szerettem volna futas utan grafikonon is latni a pulzus/szint/tempo kapcsolatat is. Erre tokeletesnek tunt a pant. Mukodott is a regi pulzusmerommel (Sigma PC15.11 ) de az Endomondo lepten-nyomon eldobta a bluetooth jelet. Kesobb amikor az ovtaskabol atkerult a kabat mellenyzsebebe a telo, akkor tokeletesen mukodott. De ez csak a leghidegebb teli napokra jelentett megoldast. 

Ez volt a gond a pulzusmero ovvel. Van azert jo hirem is: mukodik az M400-al! ;) Legalabbis az edzes soran.

Azert polarek megoldottak, hogy a sajat tesztjeik (fitness test) ne mukodjon csak a sajat ovukkel, de ezzel talan egyutt lehet elni. Tehat nem feltetlenul kell pulzusmerot venned az orahoz (persze csak ha mukodik a Beurer - irtad hogy gondok voltak vele). 

Előzmény: Spenót (169630)