CSÜLÖK Creative Commons License 2015.02.24 0 0 53924

Tiborpapa!
Valóban ezt javasoltam!
Elsőre!
Aztán mint mindenki,pontosítottam (kiegészítettem vagyis nem teljesen új megfejtést adtam!)
De ha az eredeti megnevezéshez ragaszkodunk ami a képen van,akkor az új javaslatom:
Valcum római kori előd visszatemetett nyugati fala
Hisz ez van eredetileg a képen. Az más kérdés hogy pár méter eltéréssel és jó pár száz (kb 1200-1300) évvel később pont oda épült az említett major!
A fénykép elkészültekor viszont már se római erőd se major se Festeticsek!
Akkor csak lengyár volt!(nem véletlen a vörös csillag)
Később az egész kóceráj szükséglakások gettójává változott!
(Számomra az nem világos,hogy a tisztelt szerkesztők (és tényleg tisztelet a munkájukért)
miért bírálják felül egy kép megfejtését,hiszen nem ismerhetnek mindent)
Egyébként ha már a képek eredeti voltát szeretnénk feltüntetni és nem az azonosító legjobb szándéka szerinti elnevezést akkor pl a 10654 sz.1962-es keszthelyi kép feliratozása is rossz ,hiszen mi keszthelyiek tudjuk hogy az adott Karmelita templomot csak 1989-ben szentelték bazilikává (1989 Basilica Minor II.János Pál Pápa),és még számtalan esetben kötözködhetnék (pl 31576,14621,45137 sz.stb).
De nem akarok, csak szeretnék rámutatni arra,hogy amennyiben nem alapvető hülyeségként lett a kép beazonosítva,el lehetne fogadni az azonosító megfejtését esetleg kiegészítését(az ő szájíze szerint).
Tisztelettel!

Előzmény: Törölt nick (53920)