zsebacsi88 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 10192

a valyus kialakitassal valo probalkozasokat en is feladtam viszonylag hamar, igy ebben en sem tudok okosat mondani.

nekem az volt a problemam, hogy a hamu folyamatosan eltomitette a levegojaratokat, illetve lerakodott a hamu a fej elejeben es nem tolta ki maga elott a friss tuzelo. elobb utobb mar csak egy maroknyi reszen egett a tuz, hatul meg csak fujta be a friss levegot, sokat fustolt.

 

lapos kazanom leven en Totya otletet hazasitottam ossze egy lezart vegu valyus fej terveivel, igy az enyem tulajdonkeppen egy hosszu valyus emelos jellegu fej.

Ennek annyi elonye van a hexa fejjel szemben, hogy viszonylag alacsonyabb ajton is bemegy, kb 20-22 cm magas, viszont otvozi azokat az elonyeit, hogy nem dugul el a levegojarat illetve mivel emelos, a levego mindig egyenletesen jut az izzo reszhez, nagyon jol szabalyozhato es tisztan eg.

a fej hosszaval pedig konnyen novelheto a kivant teljesitmeny.

az en fej kialakitasomnak is ugyanaz a rakfeneje, hogy a nehez hamu/salak/kavics osszegyulik a fej aljaban, ezt neha ki kell varazsolni belole. Erre a celra en egy nyithato ajtot/zsalut csinaltam alulra, amit akar menet kozben is tudok hasznalni. Igy kb csak a kazant kell takaritanom hetente, illetve naponta 1x kisalakolni a fejet egy retesz segitsegevel (nyilvan lehetne automata is, de nem lattam ertelmet, mert naponta 1x-2x ugyis toltom a tartalyt)

csatoltam ket kepet. a masodik kepen mar mukodes kozben, rajta vannak a masodlagos levego bevezetesehez is a kis cső csonkok.

ez az elso szezonja, eddig meg vagyok vele elegedve, november ota folyamatosan megy.

Előzmény: davtsik (10190)