nemethgab_01 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 18406

Kb. két éve kerestem meg az AV-t a pentelei témával. Probléma van egyébként a 25/29-es végállomásával is. Aki ismeri a vonalat tudja, hogy a járatok a benzinkúton végállomásoztak, érintették a Hankook Házat, ezzel kapcsolatot az itt lakó 500 embernek, plusz az ipari park északi részén lévő üzemeknek. Ezt visszavágták, maradt a Body Fashion végállomás, és a műszakváltós buszok mennek körbe egyedül. Ebben van is logika valamennyire, de ez csak papíron létezik, mert van amikor körbemegy, van amikor a betonüzem mögé megy parkolni a busz. A válaszlevélben a plusz kilóméterekről volt szó, de miután össze-vissza parkolgatnak a buszok, így gyakorlatilag az össze is jön.... :) 
Felvetettem az ésszerűbb kocsikiosztást is, de elvileg nincs szóló kocsi, állt a levélben. Viszont újabban csúcsidőn kívül mégiscsak van, mert gyakrabban előfordul. Ezt viszont már komplexebben kellene nézni, mert való igaz, hogy ha itt a város szélén elég is a szóló kocsi, a belvárosban már lehet hogy kevés.....
Az én véleményem, az, hogy nem csupán egy-két járat követési idejét kell módosítani, vagy visszaállítani régi menetrendeket... Érdemesebb lenne adott esetben útvonalakat módosítani, átnézni azokat a potenciálokat, amik "vonzzák" az utasokat. Ezt viszont nem lehet egy adott városrész fórumán elrendezni, mert nyilván nem csak ott jár a busz....

Előzmény: HumbiZozo (18405)