407fan Creative Commons License 2015.02.17 0 1 19397

Gyerek kontra coupé ügyben pár gondolat:

Szerintem nem megy együtt a kettő. Nem a hely miatt, hanem azért, mert nehézkes a bepakolás hátra hátsó ajtó nélkül. Be kell görnyedni a gyereküléssel, gyerekkel, cuccokkal. Előnytelen. Másrészt ha a gyerek utazik, akkor azzal utazik egy nagycsomó más cucc a nagymamához: kiságy, pótpelenka, rengeteg ruha, stb, vagyis kell hely pakolni is. A nők ebben verhetetlenek. Ezen felül, ha hirtelen kell menekülni, vagy menteni, akkor is hátrány. Ne legyen baleset, de hátrány. Ezen felül: a gyerek, ha nő, hajlamos az ajtókeretbe kapaszkodva kiszállni a kocsiból. Nekem sokszor baszta a rá a kezemre az ajtót apám, mert nem hitte, hogy kimászok utána. Ez veszély. S végül a legfontosabb, higgyél egy öreg rókának: a coupét addig díjazzák a csajok, amíg lehet benne sikongatni a sebességtől, a kanyaroktól, meg a hátsó üléseken történt remek szextől. Addig egy macsó voltál a szemében, de ha ott lesz a gyerek, az első férfiasabb gyorsításnál (mert ugye coupé) azt fogja mondani a feleség: hülye vagy? Ott a gyerek hátul, te meg vagánykodsz? S te tátott szájjal bámulva nem is érted, miről beszél, de a csajban a gyerekféltési ösztön mindent felülír. Párszor még elfeledkezel erről, s emiatt párszor össze fogtok veszni, mert a csaj elfelejti a coupé minden volt előnyét, neki most a gyereke biztonsága lesz a legfontosabb. Végül be fogja dobni: kellene egy normális kocsi ehelyett. Ez fog történni. Szerintem.